O placówce

Przedszkole Publiczne w Skorogoszczy rozpoczęło swoją działalność w latach 50- tych ubiegłego wieku.
Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00.
W placówce funkcjonują 3 oddziały, do których uczęszczają dzieci z miejscowości: Skorogoszcz, Wronów, Mikolin, Golczowice, Piaski, Błażejowice, Borkowice i Niwa.
Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe:  mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku. Otoczone jest pięknym, porośniętym trawą ogrodem wyposażonym w urządzenia do zabaw: huśtawki, zjeżdżalnię, bujaki, piaskownicę oraz przenośny sprzęt sportowy.
W przedszkolu znajdują się trzy duże, słoneczne sale do zajęć i zabaw. Sale są bezpieczne, funkcjonalne, estetyczne, wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt, kąciki zainteresowań- dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.
Dużym atutem przedszkola jest jego lokalizacja- sąsiaduje on z zabytkowym parkiem, w którym znajdują się pomniki przyrody oraz wyznaczony jest plac zabaw. W parku znajduje się również wielofunkcyjne boisko sportowe, z którego korzystają przedszkolaki.