Nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę w Skorogoszczy

Nasze przedszkolaki w tym tygodniu- 15-19.05- odwiedziły Bibliotekę w Skorogoszczy. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami ale dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Pani Ewa- bibliotekarka- w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Miały również możliwość przejścia się między regałami w wypożyczalni .W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Żegnając się z Panią Ewą przedszkolaki zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Niektóre z nich dotrzymały słowa i jeszcze w ten sam dzień zawitały ponownie w biblioteki z rodzicami.
Jak zauważył Umberto Eco „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Jeżeli więc nie chcemy by nasze dzieci żył w jednowymiarowym świecie wypranym z prawdziwych emocji, postarajmy się by polubiły literaturę.
Dlatego warto wrócić do starych , dobrych sposobów spędzania wolnego czasu. Warto czytać dziecku codziennie!!!
Relacja 2017-05-24, 08:35 | autor: Nauczycielki PP w Skorogoszczy