BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Mimo, iż maluch na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa . Przedstawienie dzieciom w przystępny dla nich sposób zasad poprawnego korzystania z drogi i środków transportu pozwoli uniknąć w przyszłości wielu niebezpiecznych sytuacji. Dlatego też gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Wróbelek Elemelek z przedstawieniem pt. „Bezpieczny Przedszkolak”. Teatr pokazał przedszkolakom humorystyczny sposób jak należy dbać na drodze o bezpieczeństwo swoje i innych. Ale to nie koniec nauki o bezpieczeństwie na drodze , nasze przedszkole odwiedził również pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lewinie Brzeskim. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Pan policjant przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Przedszkolaki podziękowały za cenne rady wręczając dyplom . Dzięki takim spotkaniom, dzieci też będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc a wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.
Relacja 2017-11-02, 09:54 | autor: Nauczyciele PP w Skorogoszczy