Mali kucharze - zajęcia kulinarne w przedszkolu.

Właściwe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, prawidłowe nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym m.in. otyłości. Dlatego też konieczne jest podejmowanie działań na rzecz korygowania złych przyzwyczajeń kulinarnych ,a kształtowania tych właściwych .
Zajęcia kulinarne to typ zajęć bardzo lubianych przez przedszkolaki. Mają one na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Uczą też dzieci, że ważna jest higiena i estetyka przygotowanych potraw , dzieci zakładają fartuszki i chusteczki, po to, aby w przygotowywanym posiłku nie znalazły się niepotrzebne przedmioty. Poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, poznają nowe smaki, przezwyciężenie niechęci do niektórych potraw.
Przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie ,wspólnie przygotowaliśmy wspaniałą sałatkę owocowa oraz kisiliśmy kapustę .
Relacja 2017-11-02, 09:59 | autor: Nauczyciele PP w Skorogoszczy