Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o Prawach Dziecka.
Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W naszym przedszkolu na zajęciach wszystkie dzieci zostały zapoznane z prawami dziecka i z organizacją, która te prawa ustanowiła. Przedszkolaki poznały logo tej organizacji oraz polskich ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce.
Są to m.in. Robert Lewandowski, Artur Żmijewski,
Majka Jeżowska, Magdalena Różczka.
Chcieliśmy uczcić ten szczególny dzień przychodząc ubrani na niebiesko.
Obejrzeliśmy filmy na temat życia dzieci w niektórych krajach, poznaliśmy losy dzieci niepełnosprawnych, które mogą uczyć się i spełniać swoje marzenia podobnie jak zdrowe dzieci.
Poznaliśmy również sylwetkę Janusza Korczaka, który bardzo dużo zrobił dla dzieci. Jego słowa "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
znane są wszystkim ludziom.
Podsumowaniem naszego dnia był taniec dzieci przy muzyce reggae.
Wszystkim dużym i małym dzieciom życzymy jak najwięcej powodów do szczerego uśmiechu, śmiechu i radości.
Zapraszamy do galerii.

Krystyna Tabian