Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada na całym świecie i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka.
Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Celem bajek jest zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.
Dzieci w naszym przedszkolu uczciły święto
przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.
Nie tylko dzieci się przebrały :D
Na początku wysłuchaliśmy wiersza "Bajka na Dzień Postaci z Bajek".
Później zadaniem dzieci było odgadnięcie – Jaka to bajka? – słuchając zagadki z nią związanej.
Następnie przy zabawie ruchowej rozwijającej zwinność i refleks, dzieci musiały
jak najszybciej podawać sobie „zatrute jabłko”.
Po tym nastąpił długo oczekiwany Bajkowy bal.
Ach… co u nas się działo! Słychać nas było aż na ulicy! :D
Zakończeniem tego pełnego emocji i przeżyć dnia było nasze „przedszkolne kino”, podczas którego dzieci mogły odpocząć po tańcach i oglądać wybraną bajkę.
Zapraszamy do galerii.

Relacja 2019-11-25, 13:59 | autor: Agnieszka Błaszczyk