Poznajemy zawód ratownika

Dnia 4 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu odwiedził nas gość specjalny:
Pan Dawid – ratownik WOPR,
Ochotniczej Straży Pożarnej Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu.
W ramach realizowanego projektu ”Bezpieczeństwo w zimie” zaprosiliśmy do naszego przedszkola ratownika, który przybliżył naszym dzieciom swój zawód.
Przedszkolaki miały okazję poznać lub też przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci chętnie podzieliły się swoją wiedzą zdobytą podczas projektu, a ponadto mogły zadać pytania.
Były także ćwiczenia praktyczne na fantomie oraz w parach, gdzie dzieci miały ułożyć kolegę lub koleżankę w pozycji bezpiecznej. Dzieci zobaczyły również sprzęt, który jest niezbędny do uratowania osoby, która się topi.
Największą atrakcją była motorówka, jednak dokładniejsze oglądanie nie było nam dane przez niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Mamy nadzieję, że jeszcze będzie okazja się spotkać
w tak miłej i wspaniałej atmosferze.
Dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony czas i przybliżenie swojego zawodu naszym wychowankom.

Relacja 2020-02-09, 17:54 | autor: Agnieszka Błaszczyk