Kanapki

"Zdrowa żywność"- wykonanie kolorowych kanapek

Nasze przedszkolaki wiedzą, że każdy człowiek powinien jeść dużo produktów zbożowych, warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsa, a ograniczać słodycze od tego między innymi zależy nasze zdrowie.
Jeśli chcesz się żywić zdrowo,
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny,
to najlepsze witaminy!
Jedz razowce z grubym ziarnem,
zdrowe jest pieczywo czarne!
Na kanapkę, prócz wędliny,
połóż listek zieleniny!
Ten wiersz przyświecał nam podczas zajęć ,których głównym celem było przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek. Po umyciu rąk i założenie fartuszków dzieci z ogromną ochotą rozpoczęły przygotowywanie "zdrowych kanapek". Samodzielnie smarowały masłem pieczywo, kroiły pomidory, ogórki i paprykę. Następnie pod czujnym okiem pań układały produkty na pieczywie, ozdabiały szczypiorkiem i zieloną pietruszką. Wszystkie czynności wykonywane były zgodnie z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa. Bardzo szybko talerzyki zapełniły się kolorowymi, zdrowymi i apetycznymi kanapkami. I nastał najważniejszy, długo oczekiwany moment - konsumpcja "zdrowych" i przepysznych kanapek. Wszystko zniknęło z talerzyków.

Relacja 2015-10-16, 09:38 | autor: Nauczycielki PP w Skorogoszczy